Rólunk
Történetünk
A Nagyházi Galéria és Aukciósház több mint négy évtizede alapította meg a Nagyházi család, kezdetben egy kis művészeti boltként indult Budapest szívében. Az elmúlt 40 év során családi vállalkozásunk fokozatosan nőtt és vált Magyarország egyik vezető műkereskedésévé és aukciósházává.
Alapítás és fejlődés
A Nagyházi Galéria egy családi hagyomány folytatásaként jött létre. Nagyházi János, Nagyházi Csaba édesapja 1901-ben Debrecenben született. Egész fiatalon, az 1920-as években kezdett műtárgyakkal foglalkozni, különösen a numizmatika érdekelte. Páratlan gyűjteményt sikerült létrehoznia, melynek sokan jártak csodájára.
Nagyházi Csaba és Soóky Marietta ezt a hagyományt folytatva 1984-ben nyitotta meg régiségkereskedését a Járőr utcában egy néhány tíz m2-es helyiségben, amely a kilencvenes évek elejére már 200 m2-es, többszintes galériává nőtte ki magát, lehetővé téve, hogy a régiségek és műtárgyak legszélesebb kínálatát mutathassuk be és forgalmazzuk.
Mérföldkövek
A galéria életében mérföldkőnek számít 1994. április 14., amikor a hazai nagyközönség és a szakma előtt debütált a Nagyházi Galéria és Aukciósház a Balaton utca 8. szám alatti, csodálatosan tágas, új üzletében. Cégünk itt tartotta első árverését a londoni Sotheby’s közreműködésével és segítségével. Az árverés vezetője Peter Batkin, a festményszekció vezetője, segítőtársa Soraya Stubenberg grófné, a Sotheby’s budapesti irodájának igazgatója volt. A 400 m2-es aukciós termünk zsúfolásig megtelt. Kezdeményezésünk követendő példának bizonyult, hiszen ezt követően folyamatosan nyíltak Budapesten az új aukciós házak. Ez az új helyszín lehetővé tette számunkra, hogy nagyobb árveréseket és kiállításokat rendezzünk, és így tovább bővíthessük ügyfélkörünket mind a hazai, mind nemzetközi szinten.
Galériánk az első árverés óta hűséges maradt bevált üzleti stratégiájához. A műkereskedelem minden műfajával foglalkozunk, évente 6, önálló katalógussal bemutatott árverést tartunk az egyik legjobb magyar árverező, Soóky Marietta irányításával. Az aukciós anyagot bemutató színvonalas kiállításaink, katalógusaink és különféle nyomtatványaink, valamint az árveréseink iránt tapasztalható magyarországi és nemzetközi érdeklődés igazolja, hogy galériánk ma a magyar műtárgypiac egyik vezető és meghatározó szereplője.
Emellett számos társadalmi és kulturális rendezvénynek adunk otthont, amelyek hozzájárulnak Budapest művészeti életének gazdagításához.
Innováció és hagyomány
Tevékenységünk révén arra törekszünk, hogy a műtárgyak mellett a művészet iránti szenvedélyt is átadjuk látogatóinknak. Büszkén őrizzük és mutatjuk be Magyarország és a nemzetközi művészeti élet kincseit, a klasszikus festményektől kezdve a kortárs alkotásokig. Az évek során kialakított szakértelmünk és elhivatottságunk révén a Nagyházi Galéria és Aukciósház a magyar műkereskedelem meghatározó szereplőjévé vált. A Nagyházi Galéria sikerét szakembereink, művészettörténészek, műtárgybecsüsök és restaurátorok felkészültsége, hozzáértő, megbízható munkája szavatolja.
Emellett számos társadalmi és kulturális rendezvénynek adunk otthont, amelyek hozzájárulnak Budapest művészeti életének gazdagításához.
Jövőkép
Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy továbbra is a művészeti értékek és kultúra közvetítői legyünk. Célunk, hogy a Nagyházi Galéria és Aukciósház ne csak egy aukciósház legyen, hanem egy olyan kulturális központ is, ahol az emberek találkozhatnak, tanulhatnak és inspirálódhatnak.
Kiszámíthatóság és professzionális tudás
Galériánk az első árverés óta hűséges maradt bevált üzleti stratégiájához. A műkereskedelem minden műfajával foglalkozunk, évente 10-12 önálló katalógussal bemutatott árverést tartunk az egyik legjobb magyar árverező, Soóky Marietta irányításával. Mindemellett tevékenységünk hagyatékok gondozására is kiterjed. Korábbi gyakorlatunkon csak annyit változtattunk, hogy a hozzánk beérkező, évről évre mind nagyobb számú anyagból ma már műfajok szerinti bontásban rendezzük árveréseinket. Külön-külön festmény, szobor, grafika, műtárgy, bútor, szőnyeg, óra- ékszer, ezüst és népművészeti árveréseket tartunk.